Menu

Orkla Suomi

Yhteystiedot

Orkla Confectionery &
Snacks Finland Ab

Äyritie 22 
01510 Vantaa
 
Puhelin: 020 791 8600
Faksi: 020 791 8601

Sähköpostit:
etunimi.sukunimi@orkla.fi
 
Y-tunnus: 0205117-8
 
Vieralilijoiden sisäänkäynti Loisteen (Äyritie 20) kautta. Lisätietoja täältä.

Orkla Foods Finland Oy

PL 683
20361 Turku

Rydöntie 14 b, portti 2
20360 Turku

Puhelin: 020 785 4000
Faksi: 020 785 4061
 
Sähköpostit:
etunimi.sukunimi@orkla.fi
 
Y-tunnus: 0203602-3

Toimipaikat

Panda tehtaanmyymälä ja Vaajakosken tehdas
Asematie 2 
40801 Vaajakoski

panda.myymala@orkla.fi (tehtaalla ei järjestetä tehdasvierailuja)

Tehtaanmyymälän aukioloajat:
Arkisin: 9.00-20.00
Lauantaisin: 9.00-16.00
Sunnuntaisin: 12.00-16.00 (HUOM! Kesä-elokuu ja joulukuu) 

Lisätietoja täältä

Ahvenanmaan tehdas ja Taffel tehtaanmyymälä
Sundsvägen 420
22410 Godby

taffel.factoryshop@orkla.fi (myös tehdasvierailutiedustelut)

Turun tehdas 
Rydöntie 14, portti 3
20360 Turku

 

Verkkolaskutustiedot

Orkla Foods Finland Oy

Osoite: TE003702036023
Operaattori: Tieto Oyj
Operaattorin koodi: 003701011385

Orkla Confectionery & Snacks Finland Ab

Taffel, Kantolan, Anyday, Oolannin
Osoite: 003702051178
Operaattori: Opus Capita Group Ab
Operaattorin koodi: 003710948874

Panda
Osoite: TE003702051178
Operaattori: Tieto Oyj
Operaattorin koodi: 003701011385

Alla faktureringsuppgifter

Kaikki laskutustiedot 

Ketjumyynti

Ruokatuotteet

Valtteri Turtola

Asiakkuusjohtaja

020 785 4038
valtteri.turtola@orkla.fi

Kari Kiviluoto

Asiakkuusjohtaja

020 785 4194
kari.kiviluoto@orkla.fi

Reijo Lammi

Asiakkuusjohtaja

020 785 4028
reijo.lammi@orkla.fi

Ketjumyynti

Impulssituotteet

Marko Lähteenmäki

Asiakkuusjohtaja

040 726 6496
marko.lahteenmaki@orkla.fi

Jukka Purolinna

Asiakkuusjohtaja

0400 501 746
jukka.purolinna@orkla.fi

Maija Torppa

Ketjumyyntipäällikkö

040 563 0747
maija.torppa@orkla.fi

Kenttämyynti

Ruokatuotteet

Antti Mattila

Kenttämyyntipäällikkö

020 785 4163
antti.mattila@orkla.fi

Aluepäälliköt

Ruokatuotteet

Juha Soininen

Helsinki

020 785 4043
juha.soininen@orkla.fi

Tanja Sarén

Kotka

020 785 4191
tanja.saren@orkla.fi

Anitta Laho

Pori, Rauma

020 785 4026
anitta.laho@orkla.fi

Matti Virtanen

Turku

020 785 4148
matti.virtanen@orkla.fi

Timo Välimäki

Tampere

020 785 4165
timo.valimaki@orkla.fi

Reijo Riekko

Jyväskylä

020 785 4046
reijo.riekko@orkla.fi

Heikki Penttinen

Kuopio

020 785 4051
heikki.penttinen@orkla.fi

Esa Juusola

Oulu

020 785 4022
esa.juusola@orkla.fi

Juha Kivilompolo

Rovaniemi (VK & Foodservice)

020 785 4161
juha.kivilompolo@orkla.fi

Mirva Takalo

Helsinki

020 785 4160
mirva.takalo@orkla.fi

Aluepäälliköt

Impulssituotteet

Jan-Ulf Lindfors

Itäinen Uusimaa
Hämeenlinna, Porvoo

0400 722 892
jan-ulf.lindfors@orkla.fi

Elina Oksanen

Läntinen Uusimaa
Hanko, Forssa

040 739 2829
elina.oksanen@orkla.fi

Jukka Honkasalo

Lahti, Kaakkois-Suomi

0400 552 001
jukka.honkasalo@orkla.fi

Janne Eestelä

Pori, Länsi-Suomi/Pirkanmaa

0400 722 628
janne.eestela@orkla.fi

Vesa Nieminen

Jyväskylä, Keski- ja Itä-Suomi

0400 600 746
vesa.nieminen@orkla.fi

Ari Palo-oja

Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa

050 307 1819
ari.palo-oja@orkla.fi

Jarmo Pehkonen

Oulu, Pohjois-Suomi

040 351 9311
jarmo.pehkonen@orkla.fi

Matti Ekqvist

Ahvenanmaa

044 520 9586
matti.ekqvist@orkla.fi

Foodservice

Sentomat- ja Dressomat-annostelijoiden ja niiden varaosien tilaukset:
Myyntipalvelu

myyntipalvelu.of@orkla.fi
020 785 4102
020 785 4103

Pasi Kuosmanen

Asiakkuusjohtaja

020 785 4095
pasi.kuosmanen@orkla.fi

Urpo Lindström

Asiakkuusjohtaja

0400 524 403
urpo.lindstrom@orkla.fi

Jari Hyvönen

Ketjumyyntipäällikkö

020 785 4020
jari.hyvonen@orkla.fi

Soile Mäenpää

Ketjumyyntipäällikkö

020 785 4083
soile.maenpaa@orkla.fi

Maija Torppa

Ketjumyyntipäällikkö

040 563 0747
maija.torppa@orkla.fi

Ylös

Evästeet auttavat meitä parantamaan palveluamme. Käyttämällä palveluamme hyväksyt evästeiden käytön. Hyväksyn